Kurucu Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist & Yazar
Fonksiyonel Wellness Koçu Burcu YARAPSANLI ZAYİM

En Düşük: 2,400.00

Bireysel Terapi (55 dk.)

Çift Terapisi (90 dk.)

Cinsel Terapi (55 dk)

Kurumsal Danışmanlık (60 dk.) 

Paket içeriği

“Benim İçin Değerlisin Güzel Annem!”  Hediye Seans Çeki (Her yaştan tüm anneler için)

“Yalnız Değilsin Güzel Annem!”  Hediye Seans Çeki (Anne adayı, lohusa, hamile, yeni doğan anneleri için)

Bu kişiye özel seansımız anne adaylarına, hamilelere, lohusa annelerimize ve annelik rolünde zorlanan tüm kadınlarımıza hediye edebileceğiniz bir seans çekidir.

Her kadının hayatının dönüm noktalarından biri anne olmaya karar verdiği gündür…

Çünkü her kadın en çok annelik rolü içinde kendini çok karışık hisseder. Hem mutlu, hem kaygılı, hem kararlı hem de kararsız….

Bu dönem ona destek olmak için bizler de yanınızdayız. O’na kendini anlatacağı ve sonunda çok rahatlayacağı bir saat hediye ediniz.

“Benim İçin Değerlisin Güzel Anne” ve “Yalnız Değilsin Güzel Annem!”  hediye seans çekini satın aldıktan sonra, seansı hediye edeceğiniz yakınınızın bilgileri için merkezimizden sizinle iletişime geçilecektir. Seans çekini kullanmak isteyen yakınınız, seans gününe karar verdiği zaman bizi arayarak dilediği zamana randevusunu oluşturabilecektir.

Seansta görüşülecek uzman: Kurucu & Uzman Klinik Psikolog & Yazar Burcu Yarapsanlı ZAYİM

[collapse]

Sıfır Sınav Kaygısı Paketi (Seans)

Paket içeriği

Bu paketimiz;

– Okulda sınav kaygısı yaşayan öğrencilerimize,

–  8. sınıfta lise giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize,

–  12. sınıfta üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize uygundur.

‘’3 seanslık yapılandırılmış’’ bu psiko-eğitim paketimizin içinde, öğrencilerimizin sınav kaygısını yenebilmelerine yardımcı olacak çalışmalara yer verilmiştir.

“Sınav Kaygınızı Kolaylıkla Yenin” Paket İçeriği:

1.       Psiko-Eğitim Seansı:   Öğrencinin sınav kaygısına neden olan duygu ve düşüncelerini tanıyarak öğrencinin sağlıklı sınav algısını bozan düşünce çarpıtmalarını fark etmesini sağlamak,

–  Öğrencinin yanlış sınav algısını değiştirerek sağlıklı sınav algısı geliştirmesini sağlamak,

–  Öğrenciye sınav kaygısı ölçeği çözdürülerek mevcut sınav kaygısı seviyesinin ölçülmesini sağlamak

2.       Psiko-Eğitim Seansı:

–  Öğrenciye öğrenme stilleri envanteri uygulanarak, öğrencinin baskın olan öğrenme yöntemini keşfedip bu yöntem üzerinden sınava hazırlık döneminde etkin ders çalışma tekniklerini konuşmak,

–  Öğrencinin sınavlarda yaptığı hataların ne yüzünden kaynaklı olduğunu tespit etmek,

–  Öğrencinin sınava hazırlık döneminde sınav netlerini yükseltme yöntemlerini konuşmak.

3.       Psiko-Eğitim Seansı:

–  Öğrencinin sınav gecesi, sınav sabahı ve sınav anında sınav stresini yönetebilme becerilerinin geliştirilmesini sağlamak,

–  Sınav anında öğrencinin sınav kaygısını tetikletecek soru tiplerini fark edebilmesini sağlamak ve sınavda başarılı olabilmesi için öğrenciye has başarı taktiği geliştirtmek,

–  Öğrencinin sınav günü ve sınav anında dikkat dağılması yaşamasına karşılık, kendi kendine uygulayabileceği pratik yöntemlerin öğrenilmesini sağlamak.

Psiko-eğitim paketimizi satın aldığınızda, merkezimiz tarafından sizinle iletişime geçilerek öğrencimizin de programına uyacak şekilde 3 psiko-eğitim seans günleri haftalık olarak planlanır.  

Öğrencimiz ile psiko-eğitim seanslarına başlamadan önce ebeveynle ücretsiz 15 dakika ön görüşme yapılır. 3. psiko-eğitim seansının sonunda ise yine ebeveyn ile 15 dakika genel değerlendirme yapılarak süreç sonlandırılır. 

Seansta görüşülecek uzman: Kurucu & Uzman Klinik Psikolog & Yazar Burcu Yarapsanlı ZAYİM

[collapse]

Kurucu Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Yazar Burcu Yarapsanlı Zayim ile çocuk, ergen, yetişkin psikolojisi üzerine ihtiyacınız olan seansı alabilirsiniz. Randevuyu almak için aşağıdaki takvimden müsait zamanınızı seçiniz.

Seçmiş olduğunuz Randevu saati Türkiye saat dilimine göre belirlenmektedir. Randevu görüşmenizi buna göre belirleyiniz.

Uzman Klinik Psikolog & Yazar & Fonksiyonel Wellness Koçu Burcu Yarapsanlı ZAYİM Kimdir?

Burcu Yarapsanlı Zayim, 2005 yılında ÖSYM’den başarı bursu kazanarak girdiği Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek derece ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında yurt içi ve yurt dışında psikoloji araştırmalarıyla ilgili akademik çalışmalarda ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Lisans dönemi içerisinde 2006-2007 yılları arasında Warsaw School of Social Psychology Üniversitesinde bir dönem İngilizce olarak eğitim almış ve daha sonrasında Maltepe Üniversitesinde burslu olarak devam ettiği Psikoloji bölümünden 2009 yılında başarıyla mezun olmuştur.

Uzman lisans dönemi boyunca ilkokul öğrencilerinde bilgisayar ve televizyon bağımlılığını araştıran sosyal çalışmalara katılmış anaokulu eğitimi alan çocuklarda, erken çocukluk döneminde görülen gelişimsel ve davranışsal sorunlarla ilgili ebeveynlere yönelik psiko-eğitim çalışmaları düzenlemiştir. Ayrıca lisans dönemi içerisinde engelli bireylerle ilgili gönüllü projelerde de yer alan uzman Otizm, Asperger Sendromu, Down Sendromu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü ile hafif zeka problemleri nedeniyle öğrenme güçlüğü yaşayan özel çocukların öğrenme yöntemlerini destekleyen materyal geliştirme çalışmalarında bulunmuştur. Bu süreçte çocukların gelişimsel takiplerini raporlandırıp ebeveynlere sunarak ebeveyn bilgilendirme çalışmalarını yürütmüştür. Bu çalışmalar neticesinde uzman, anaokullarında ve özel rehabilitasyon merkezlerinde aktif çalışmalarda bulunarak hem normal gelişim gösteren çocukları hem de özel çocukları ve onların aileleriyle olan süreci kapsamlı olarak tanıma fırsatı yakalamıştır.

Lisans son sınıfta ise geriatri alanıyla yakından tanışarak yaşlılık psikolojisi üzerine edindiği psikoloji bilgilerini lisans bitirme tezi olarak derlemiş ve huzur evlerinde kalan yaşlı danışanlar ile görüşerek yaşlılıkta depresyon ve duygu durum halleri üzerine bitirme tezini sunmuştur.

Lisans eğitiminin akabinde uzman, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başlayarak “Çocuklarda Depresyon Belirtilerinin Yordanmasında Yaşanmış Olumsuz Olaylar, Algılanan Anne-Baba Tutumu, Öğrenilmiş Çaresizlik ve Umutsuzluğun Rolü” konulu tezini yazmış ve uzmanlık stajını Maltepe Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisinde tamamladıktan sonra  klinik psikolog ünvanını almıştır. Yüksek lisans dönemi boyunca birçok sempozyum ve seminere katılan uzman yetişkin, çocuk ve ergen psikolojisi ile ilgili psikoterapi eğitimleri almaya devam etmiştir.

Uzman, 2011-2014 yılları arasında klinik psikolog olarak çeşitli kurum ve hastanelerde aktif olarak görev almış olup, 2014 yılında Tekirdağ’ın ilk psikolojik danışmanlık merkezi olan Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur. Kurucusu olduğu merkezinde önce Trakya bölgesine olmak üzere geniş kapsamlı hizmet veren uzman daha sonrasında kurumun bünyesinde verilen hizmetleri ulusala ve globale ulaştırabilmek adına online alanda da çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile danışmanlıkları yapmaya başlamıştır. Özellikle çocuk, ergen ve ailelere yönelik yaptığı terapi çalışmalarının sonucunda 2020 yılında “İşler Nerede Tersine Döndü?” isimli kitabını yazarak bu alandaki bilgilerini çocuk, ergen ve yetişkinlerin faydalanabileceği sade bir dille okuyucularıyla buluşturmuştur.

Yoğun düzeyde çocuk, ergen ve ebeveynlere de danışmanlık yapan uzman, Theraplay oyun terapisi çalışmalarıyla bilgilerini zenginleştirerek Türkiye’de Theraplay Oyun Terapisi eğitimini veren tek Türk eğitmen olan uzman psikolog Aslı Candan Kodalak öncülüğünde hazırlanan Türkiye’de Theraplay Oyun ve Aile Terapisi Uygulamaları kitabının iç bölüm yazarlarından biri olarak “Bağlanma Sorunları ve Theraplay” konusunu kaleme almıştır.

Uzman, şu anda Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çocuk, ergen, yetişkin, çift ve kanser tedavisi alan bireylere psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve psikolojik ölçme değerlendirme (dikkat, zeka, kişilik, gelişim ölçek ve testleri) hizmetleri vermektedir.

Ayrıca uzman, “Çocuğunuza İyi Gelen Ebeveyn misiniz?” başlıklı ebeveynlerle yaptığı uygulamalı seminerlerine, “Daha Dikkatli Olmayı Kim İstemez?” başlıklı dikkat ve odaklanma sorunu yaşayan öğrencilerle yaptığı bireysel ve grup çalışmalarına,  “Sınav Stresini Yönetebilme Becerileri” başlıklı uygulamalı bireysel, grup ve online çalışmalarına da devam etmektedir.

Klinik psikolog ve yazar olarak mesleki çalışmalarına devam eden uzman seanslarında ağırlıklı olarak; Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çift ve Evlilik Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Regresyon Terapisi, Cinsel Terapi, dikkat Terapisi ve Psiko-onkoloji danışmanlığına yönelik ekolleri kullanmaktadır.

Ayrıca uzman kurumsal firmalar ile eğitim kurumlarına yönelik online ve yüz yüze danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Uzmanın Verdiği Kurumsal Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri:

YVES ROCHER WellBeing Etkinliği

“Anne Baba Olarak Ev Hayatı ve Çalışma Hayatı Uyumu”
https://www.mutluyasam.com.tr/yves-rocher-anne-baba-olarak-calisma-ve-ev-hayati-uyumu/

GÜRMEN GROUP & RAMSEY

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

“Yaşamın İçinde Kadın Olmak”
https://www.mutluyasam.com.tr/8-mart-2021-ramsey-kadinlar-gunu-etkinligi/

GÜRMEN GROUP & RAMSEY Webinar Etkinliği

“İki Lafın Arası: Konuşmaktan Daha Fazlası”
https://www.mutluyasam.com.tr/gurmen-group-ramsey/

AVİTA Çalışan Destek Hizmetleri

“Profesyonel Yaşamda Duygu Yönetimi” Çay Saati Etkinliği
https://www.mutluyasam.com.tr/profesyonel-yasamda-duygu-yonetimi/

Televizyon Haberleri:

CNN Türk:

İşler Nerede Tersine Döndü?
https://www.mutluyasam.com.tr/cnn-turk-isler-nerede-ters-gitti/

Çalar Saat Fox Tv:
İşler Nerede Tersine Döndü?
https://www.mutluyasam.com.tr/calar-saat-fox-tv/

Uzman Klinik Psikolog&Yazar Burcu Yarapsanlı ZAYİM’in Kaleminden Yazılar:

Kitaplar:

İşler Nerede Tersine Döndü, Gün Yayıncılık

Yazar: Burcu Yarapsanlı Zayim

https://www.youtube.com/watch?v=Jt9MP7yI0Mc

https://www.gunyayincilik.com/anne-bebek/cocugunuzla-olan-catismalariniza-hic-buradan-baktiniz-mi

https://www.bebekmuhabbeti.com/isler-nerede-tersine-dondu/

Theraplay Oyun ve Aile Terapisi Uygulamaları, Yeni Kapı Yayınları

2.Bölüm: Bağlanma Sorunları ve Theraplay

İç Bölüm Yazarı: Burcu Yarapsanlı ZAYİM

https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE4Mjc2ODQ0MzAwMDYzNDY5?story_media_id=2757004385830612877&igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE4Mjc2ODQ0MzAwMDYzNDY5?story_media_id=2759139957001034754&igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://www.digetemarket.com/turkiyede-theraplay-oyun-ve-aile-uygulamalari

Basın Yazıları:

Sabah Gazetesi:

Anne Özlemi Okul Fobisine Dönmesin!
https://www.mutluyasam.com.tr/anne-ozlemi-okul-fobisine-donmesin/

Milliyet Gazetesi:

Squid Game’i İzlemek Psikolojik Açıdan Neden Sakıncalı?
https://www.milliyet.com.tr/pembenar/squid-gamei-izlemek-psikolojik-acidan-neden-sakincali-6625880

Uykusuzluk Depresyon Nedeni https://www.milliyet.com.tr/gundem/uykusuzluk-depresyon-nedeni-6500610

Korona Virüsün Neden Olduğu Psikolojik Sorunlar  https://www.milliyet.com.tr/pembenar/koronavirusun-neden-oldugu-psikolojik-sorunlar-6621200

Hürriyet Gazetesi:

Aşı Olmadan Yan Etki Hissettiler. Hangisi Gerçek, Hangisi Değil?
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/covid-asilarinda-yan-etki-listesi-oldukca-uzun-bunlarin-cogu-psikolojik-olabilir-mi-41992404

Yeni Şafak Gazetesi:

Online Psikoloğun Terapi Sürecinden Geçen Mutlu Yaşama Yolculuk
https://www.yenisafak.com/ozel/online-psikologun-terapi-surecinden-gecen-mutlu-yasama-yolculuk-3730955

Dergi Yazıları:

Şamdan Plus Dergisi:
Mevsimsel Stres ile Başa Çıkmanın Yol Haritası
https://www.mutluyasam.com.tr/samdan-plus-dergisi/

ebebek Dergisi:

Bebeklerin Gözünden Babalar
ebebek Dergisi Mart 2022 Sayısı
https://www.mutluyasam.com.tr/ebebek-dergisi-mart-2022-sayisi/

Bebeklerde Zeka Gelişimi
ebebek Dergisi Şubat 2022 Sayısı
https://www.mutluyasam.com.tr/ebebek-dergisi-subat-2022-sayisi/

Bu İşte Bir Bebeklik Var
ebebek Dergisi Ocak 2022 Sayısı
https://www.mutluyasam.com.tr/ebebek-dergisi-ocak-2022-sayisi/

Bebeklerde Yeni Yılı Kutlar

ebebek Dergisi Aralık 2021 Sayısı
https://www.mutluyasam.com.tr/ebebek-dergisi-aralik-2021-sayisi/

İşe Giderken Bebeğinden Ayrılan Anneler

ebebek Dergisi Kasım 2021 Sayısı
https://www.mutluyasam.com.tr/ebebek-dergisi-kasim-2021-sayisi/

Çocuklarla Online Terapi Yapmak Mümkün mü?
https://www.mutluyasam.com.tr/ebebek-dergisi-nisan-2021-sayisi/

Çocuklara En Çok Uygulanan Çocuk Gelişim Tarama Testleri
https://www.mutluyasam.com.tr/ebebek-dergisi-ekim-2021-sayisi/

 

Köşe  Yazarlığı:

www.haberler.com

Bir Uzman Klinik Psikoloğun Pandemi Güncesi

https://www.haberler.com/yazarlar/burcu-yarapsanli-zayim/bir-uzman-klinik-psikologun-pandemi-guncesi-764/

Düşünüyorum da İşler Nerede Tersine Döndü?

https://www.haberler.com/yazarlar/burcu-yarapsanli-zayim/dusunuyorum-da-isler-nerede-tersine-dondu-786/

Kavgayı Aşk Sanınca Aşk İçin Kavga Ettik…

https://www.haberler.com/yazarlar/burcu-yarapsanli-zayim/kavgayi-ask-saninca-ask-icin-kavga-ettik-820/

Organize Kaos Günleri: Sorma, Durum Leyla!

https://www.haberler.com/yazarlar/burcu-yarapsanli-zayim/organize-kaos-gunleri–sorma-durum-leyla-852/

Bu Çocuklar Ne İzleyecekler?

https://www.haberler.com/yazarlar/burcu-yarapsanli-zayim/bu-cocuklar-ne-izleyecekler-906/

Hayat Pahalılığı

https://www.haberler.com/yazarlar/burcu-yarapsanli-zayim/hayat-pahaliligi-985/

Çocuklar Derslerinde Nasıl Başarılı Olurlar?

https://www.haberler.com/yazarlar/burcu-yarapsanli-zayim/hocam-bizim-cocuk-bu-dersleri-anlamiyor-mu-acaba-939/

Mutlu Yaşamların Marka Kadını: Burcu Yarapsanlı Zayim

https://www.haberler.com/yazarlar/bahar-aray/mutlu-yasamlarin-marka-kadini-burcu-yarapsanli-zayim-468/


Gündem Haberlere Yönelik Uzman Görüşleri:

Independent Türkçe:

Pandemide Güzellik Algısı…

https://www.indyturk.com/node/332201/sa%C4%9Flik/pandemi-g%C3%BCzellik-sekt%C3%B6r%C3%BCne-yarad%C4%B1-%C3%A7iftli-estetik-d%C3%B6nemi-ba%C5%9Flad%C4%B1

 

Independent Türkçe:

Dünya Liderlerinin Beden Dili Analizi
https://www.indyturk.com/node/373976/d%C3%BCnya/erdo%C4%9Fan%C4%B1n-biden-merkel-ve-macron-ile-g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fmesinde-sergilenen-beden-dili-ne


Independent Türkçe:

Müzisyen Müzik Çalamazsa…
https://www.indyturk.com/node/377851/k%C3%BClt%C3%BCr/salg%C4%B1n-en-%C3%A7ok-onlar%C4%B1-etkiledi-psikolojik-destek-alanlar-var-uzmanlar-uyard%C4%B1

Gündem Sağlık:

Tam Kapanma Günleri Geçti, Şimdi Ne Yapmak Gerekir?
https://www.gundemsaglik.net/tam-kapanma-gunleri-gecti-simdi-ne-yapmak-gerekir/

Radyo Söyleşileri:

Deniz Karadeniz’le Öpünce Geçmeyen Uflar:

– Çocuklarla Online Terapi Nasıl Yapılır?
– Çocuklar Online Terapilerden Nasıl Fayda Sağlarlar?
– Online Oyunların Çocukların Sosyal Gelişimine Etkileri Nelerdir?
– Aile İçinde Görülen Rol Karmaşaları Nelerdir?
– https://www.mutluyasam.com.tr/opunce-gecmeyen-uflar-burcu-yarapsanli-zayim/
– Pandemide Online Eğitimden Yüz Yüze Eğitime Geçişte Öğrenciler Nasıl Etkilendi?
– İçinde Bulunduğumuz Kaygı Çağının Psikolojik Etkileri Neler Oldu?
– Çocuklar Koronavirüsten Ne Anladılar?
– Pandemi Sürecinde Sosyal İlişkilerimiz Nasıl Devam Etmeli
– https://www.mutluyasam.com.tr/opunce-gecmeyen-uflar-pandemi-ve-egitim-burcu-yarapsanli-zayim/

ST Endüstri Radyo:
Online Terapi ve Pandemideki Gelişimi
https://www.mutluyasam.com.tr/online-terapi-ve-pandemideki-gelisimi/

Uzmanlarımızla Akademik Başarınızı ve Seçimlerinizi Tesadüfe Bırakmayın!

Alanındaki başarılı uzmanlarımızla sizlere hızlı ve güvenli hizmetler sunuyoruz.

Sıfır Sınav Kaygısı Paketi

Uzmanımızdan online ya da yüz yüze destek alarak, geleceğinize doğru adımlar atın.

Kurucu Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist & Yazar
Fonksiyonel Wellness Koçu
Burcu YARAPSANLI ZAYİM

Aile Danışmanlığı Paketi

Uzmanımızdan online ya da yüz yüze destek alarak, geleceğinize doğru adımlar atın.

Uzman Klinik Psikolog & Çocuk Gelişim Uzmanı & Aile Danışmanı
Sude ÇAKIR

Cinsel Terapi Paketi

Uzmanımızdan online ya da yüz yüze destek alarak, geleceğinize doğru adımlar atın.

Kurucu Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist & Yazar
Fonksiyonel Wellness Koçu
Burcu YARAPSANLI ZAYİM