Değerlerimiz

Balık Vermemek - Balık Tutmayı Öğretmek

Psikolojik Destek almaya karar veren her danışanımız kurumumuzdan bir uzmanla görüşmeye başladığında, uzmanlarımız danışanların sadece destek aldıkları sürece, kendilerini iyi hissedecekleri geçici bir zaman sürecine yönelik terapi uygulamazlar. Uzmanlarımız danışanın terapi sürecini bundan sonra kendi yaşamında psikolojik desteğe ihtiyaç duymadan sorunlarını anlayıp, analiz edip sorunlarının üstesinden gelebilecek olgunluğa getirebilmek için bilimel psikoterapi yöntemlerini uygularlar.

Denge

Mesleğimizdeki en önemli ve hassas konuların başında denge kavramı gelmektedir. Psikoterapi seanslarımızda danışanlarımızın en özeline değinecek konuları konuşsak bile danışan-terapist arasındaki profesyonel sınırlarımızda denge kurmaya çok önem veririz. Bu denge danışan terapist arasındaki güven bağı koruyan en önemli kriterdir. Bu denge sayesinde danışan terapistine özelini anlatırken terapistin kendisine üzüleceğini, acıyacağını, onu yargılayacağını ya da terapist tarafından çok duygusuzca umursanmadan dinlendiğini düşünme gibi kaygılar yaşamasının da önüne geçmiş oluruz.

Çözüm Odaklılık

Kurumumuzda her bir danışanımızın bizlerden destek almaya iten sorunlarını “Çaresiz Değilsiniz. Çare Siz’siniz!” sözünün bizde yarattığı motivasyonla dinleriz. Böylece danışanlarımızda da onlara o sorunları kim ya da ne yaratmış olursa olsun sorunun çaresine daha fazla odaklanarak danışan ve terapist arasında çözüm odaklı bir süreç işlemesine önem veririz.

Esneklik

Danışanlarımıza sunduğumuz hizmetlerimizde bizlere ulaşabilme yollarını ve çeşitlerini de esnetmeye önem vermekteyiz. Bizlere yüz yüze ulaşamazsanız bile online seanslarımızda, söyleşi ve seminerlerimizde sizlerin sorunlarına yardımcı olmak esnek mesai saatlerimizle sizlerle bir araya gelmek için çok çalışırız.

Özgünlük

Bizlere başvuran her danışanımız özel, her danışanımızla geçirdiğimiz psikoterapi seanslarımız kendine özgüdür. Bu nedenle psikoterapi seanslarımız ezberlenmiş psikoterapi cümleleriyle değil sizin yaşam hikayenizde ele aldığımız konunun cümleleriyle ilerler. Bu nedenle bu zamana kadar yaptığımız sayısız seanslarımızın hiçbirinde bir tek cümle bile bir başka seansın cümlesine benzemez.  

Sorumluluk

Duymak kulaklarımızın duyma görevini yerine getirme eylemidir. Dinlemek ise duyduğumuzu anlamak için zihnimizin yorulduğu daha ciddi bir eylemdir. Bu yüzden danışanların ağzından çıkan tüm duyduğumuz cümleleri dinleyip doğru anlayabilmek psikologların mesleklerinde üstlendikleri en büyük sorumluluklardan biridir. Biz bu sorumluluğu bu kurumda seve seve almaya gönül vermiş kişileriz.

Çok Yönlülük

Kurumumuzda birbirinden farklı bilimsel psikoterapi yöntemlerinde yetkin donanıma sahip olarak çok yönlü düşünebilen uzmanlarla çalışırız. Kurumumuzun bu çok yönlü bakış açısı çocuk-ergen-yetişkin-çift-aile ve kurumlara yönelik çok yönlü hizmet alanımızı arttırmıştır. 

 

İletişim

Mesleğimizin biz psikologlara sunduğu en güzel armağanlardan biri de birbirimizle doğru iletişim kurabilmenin önemini kavratmak olmuştur. Bu nedenle seanslar içerisinde danışan-terapist arasındaki iletişimine ve kurum içinde uzmanlar olarak bir araya gelip daha iyi çalışmalar yapmak adına birbirimizle kurduğumuz iletişime çok dikkat ederiz.

Ekip Çalışması

Kurumumuzda danışanlarımıza sunduğumuz hizmet alanını genişletebilmek, misyon ve hedeflerimizi çeşitli bakış açıları ile zenginleştirebilmek adına ekip çalışmasının gücüne çok önem veririz.

Mükemmelliyetçilik

İşimizi yapmayı daha iyi hale getirecek olan psikoloji alanındaki bilimsel çalışmaları takip ederek bizlere verilen psikoterapi yapma yetkinliğini seanslarımızda en iyi şekilde kullanabilme çabasını gösteririz.

Profesyonellik

Kurumumuzda danışan gören tüm psikologlarımız Psikoloji Lisans bölümünü bitirmiş ve eğitimlerine Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programı ile devam etmişlerdir. Uzmanlarımız, klinik alandaki tez çalışmalarını kendi üniveristelerindeki yüksek kurula kabul ettirdikten sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olarak klinik psikolog ünvanını almaya hak kazanmışlardır.  Tüm psikologlarımız mezun olduktan sonra da psikoloji alanında çeşitli psikoterapi  eğitimlerine katılarak mesleki alanda yetkinliklerini arttırmaya devam etmektedirler. 

Güven

Mesleğimizi icra edebilmenin en önemli ayağı güven konusudur. Aslında Danışan ve terapist arasındaki güven bağı  henüz danışan ve terapist birbirini görmeden önce başlar. Danışanımız kurumumuzdan destek almaya karar verdiğinde bizi tercih ederek bize güvenmek istediğine dair  ilk güven adımını o zaman atmış olur. Terapist de kendisinden destek almak için gelen danışanını daha görmeden  danışanının ona güvenmek istediği mesajını anlar ve ilk seanstan itibaren danışan-terapist arasındaki bu bağ daha da fark edilir şekilde kendini  gösterir.

Memnuniyet

Danışanlarımıza sunduğumuz destek karşılıklı etkileşim sürecine dayalıdır. Danışanlarımıza terapist olarak iyi gelebildiğimizi hissetmek bizlerin bu mesleği yapma da en büyük motivasyon kaynağıdır. Şimdiye kadar yaşamlarına dokunduğumuz sayısız danışanımızdan duyduğumuz Teşekkür cümlesi bizler için paha biçilemez değer taşımaktadır. 

Dürüstlük

Kurumumuz danışan-terapist arasındaki seanslarda edindiği bilgileri gizlilik ilkeleri doğrultusunda saklayan kapalı bir kutu olduğu kadar sunduğumuz hizmetlerle ortaya çıkarttığımız başarılar konusunda da oldukça  şeffaf ve dürüsttür. Bu nedenle kurumumuzda bulunan tüm uzman psikologlarımız çalışmalarımızı daha başarıya taşıyacak fikirlerde açık, dürüst ve iş birliğinde olmaya önem vermektedir. 

Motivasyon

Mesleğimizi yaparken beslendiğimiz en önemli enerji ve motivasyon kaynağımız işimizin çok ama çok özel bir iş olduğunu bilmektir. Birçok meslek arasından 7’den 70’e herkesin yaşamına dokunuş yapabilecek yetkinliğe sahip sayılı mesleklerden birini yapıyor olmamız ise işimizin ne kadar özel olduğunu gösteren en büyük kanıttır.  

Başarmak

Kurumumuz 2012 yılında Tekirdağ’da açılan ilk psikolojik danışmanlık merkezi olup, açıldığı günden beri varlığını başarıyla sürdürmüştür. Her geçen yıl kurumumuzun daha çok gelişerek bugünlere gelmesinin arkasında kurum vizyon ve misyonunu benimsemiş çalışkan, fedakar, yetkin, enerjik ve samimi duygularını yansıtan çalışma arkadaşlarımız vardır.

Kolay Ulaşılabilirlik

Kurumumuz adres olarak hem şehir içinden hem de şehir dışından gelen danışanlarımızın bizlere en rahat şekilde ulaşabilecekleri konumlardan birinde bulunmaktadır. Bu nedenle kurumumuza ilk defa gelecek danışanlarımızı adres bulamama, geç kalma ya da trafik problemi yaşama gibi seans öncesi stresli yol durumlarından uzak tutmaya çalışmaktayız. Ayrıca kronik rahatsızlık yaşama, şehir dışında-yurt dışında bulunma, mesai saatlerinin seans saatleriyle çakışması, pandemi sürecinde tedbirli olmak amacıyla vb. nedenlerden dolayı kurumumuza gelemeyen danışanlarımıza etik kurul tarafından da onaylanan online yapılabilecek psikoterapi yöntemleri uygulanarak yüz yüze seanslarda olduğu kadar aynı hizmet kalitesinde online psikoterapi yapmaya devam etmekteyiz. 

Gelişmek

Kurumumuzun gelecek hedeflerinin en başında her zaman “Gelişmek” kriteri yer almaktadır. Akademik, mesleki, profesyonel ve sosyal alanda kendimizi her fırsatta geliştirmeye çalışarak her geçen gün daha iyi bir hizmet verebilmenin gururunu kendimizle duymaktayız. 

İçerikler